Комітет вважає, що вирок Юлії Тимошенко «демонструє вибірковість та політичні мотиви чинного режиму, а також не залишає жодних сумнівів в тому, що рішення суду було винесене під диктовку влади, щоб усунути провідного опозиційного політика від участі у наступних виборах».
«З самого початку УККА разом з міжнародною спільнотою вважав цей процес упередженим, таким, що не відповідає міжнародним стандартам, а також вибірковим переслідуванням опозиційних політиків та членів колишнього уряду. Тому вирок не лише демонструє поточні антидемократичні та авторитарні тенденції режиму, але й серйозно загрожує європейським прагненням країни, особливо очікуваній ратифікації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», – йдеться у заяві УККА.
«Використання президентом Януковичем кримінального законодавства для власних політичних цілей не можна терпіти!», – наголошується у заяві.
УККА закликає уряд Сполучених Штатів вжити необхідних заходів для підтримки демократій та прав людини в Україні. «Ми закликаємо уряд Сполучених Штатів обмежити видачу віз та заморозити активи чинного антидемократичного режиму, а також провести слухання в Конгресі щодо санкцій та майбутньої іноземної допомоги уряду України», – йдеться у заяві.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того, суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.
Читайте також: «Великий» вирок Тимошенко породив дрібні сутички