Уряд «сконструював» ефективний механізм зближення України з ЄС?

7 Жовтня 2010, 15:50

З кожним роком іноземні інвестори, зокрема, з країн-членів ЄС, почуватимуться все більш комфортно в українському бізнес-середовищі.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов у Трускавці під час Х Міжнародного економічного форуму «Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє», повідомили Тижню в прес-службі віце-прем’єр-міністра.

За словами Тихонова, результатом роботи цьогорічного Форуму стане створення потужної платформи для посилення співпраці Україна-ЄС у рамках політики Східного партнерства через реалізацію програм «Україна-Польща-Білорусь», «Україна-Угорщина-Словаччина-Румунія», «Україна-Румунія-Республіка Молдова», «Басейн Чорного моря», які передбачають залучення 1 млрд. євро інвестицій.

Тихонов зазначив, що уряд приділяє значну увагу розвитку транскордонного співробітництва, вбачаючи в ньому ефективний механізм зближення України з Європейським Союзом.

Віце-прем’єр нагадав, що нещодавно була затверджена концепція Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011-2015 роки.

«Європейська інтеграція залишається ключовим пріоритетом нашої зовнішньої політики та орієнтиром нинішніх внутрішніх реформ», – зауважив Тихонов.

За його словами, уряд сьогодні працює над такими завданнями, як укладання Угоди про асоціацію з ЄС, створення зони вільної торгівлі та впровадження безвізового режиму. Реалізація саме цих завдань, на думку Тихонова, визначить європейське майбутнє України.

Урядовець наголосив, що Україна проводить серйозну внутрішню роботу щодо підготовки української економіки до функціонування в рамках зони вільної торгівлі з ЄС, адаптовується вітчизняне законодавство до законодавства ЄС.

Вважається, що транскордонне співробітництво є одним із найбільш дієвих інструментів на шляху просування до ЄС на регіональному рівні, зокрема, шляхом створення та активної участі територіальних громад прикордонних країн у єврорегіонах. Співробітництво у рамках єврорегіонів здійснюється з метою об’єднання зусиль в економічній сфері, розбудови соціальної, інформаційної та виробничої інфраструктури та ін.

Територія України, що входить до складу єврорегіонів, становить більше 30% від загальної площі країни (з 25 українських регіонів 19 – прикордонні). На ній проживає третина населення України.

На території Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Сумської, Харківської, Чернівецької, Чернігівської областей та АР Крим створено 8 єврорегіонів: «Буг», «Верхній Прут», «Дніпро», «Карпатський», «Нижній Дунай», «Слобожанщина», Асоціація «Чорноморський Єврорегіон», «Ярославна».