Уряд схвалив стратегію щодо інформаційної реінтеграції Криму

27 Грудня 2018, 13:53

Український уряд схвалив Стратегію інформаційної реінтеграції  Криму.  Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив у четвер, 27 грудня.

 

Так, Стратегія інформаційної реінтеграції Автономної Республіки Крим та м. Севастополь була  розроблена Міністерством інформаційної політики.

 

"Завдання російської пропаганди полягає у тому, щоб переконати аудиторію Криму у тому, що, по-перше, світ проковтнув цю "пігулку", зафіксував цю окупацію, що Україна забула і не виборює Крим. Прийняття цього документа, особливо на тлі резолюції у межах Організації Об'єднаних Націй – це ключовий месидж людям у Криму, що це є неправдою, це вщент убиває ті міфи, які активно мільярдними бюджетами пропагуються російською пропагандою. Я вважаю цей документ надзвичайно важливим", – наголосила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

 

За її словами, відповідний проект було погоджено з Міністерством юстиції.

 

Метою Стратегії є створення передумов для відновлення територіальної цілісності України та сприяння захисту прав людини на окупованій території за допомогою інформаційних документів.

 

Водночас у МІП наголосили на загрозах щодо реалізації проекту, а саме: технічна та інформаційна протидія РФ; недостатня спроможність уряду в сфері комунікацій; потенційна втрата уваги до кримського питання; перешкоди взаємодії між держорганами та ЗМІ.

 

Крім того, відповідна Стратегія передбачає низку завдань: формування розуміння незаконності російської окупації Криму; сприяння обізнаності з ситуацією на півострові; розвінчання радянських та російських міфів про Крим; сприяння реалізації прав кримськотатарського народу.

 

Нагадаємо, 26 квітня Кабінет міністрів України затвердив міжвідомчий план заходів для підтримки зв'язків з українцями в окупованому Криму.