Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами

8 Листопада 2017, 14:40

Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів. Про це повідомила прес-служба Мінекології.

"Ухвалена Національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року. Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до  економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель. Звісно, це потребує масштабної технологічної модернізації, перебудови свідомості і відмови від споживацького ставлення до природних ресурсів", – заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

За його словами, нова стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальність виробника, який заохотить бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці, а також впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Також стратегією також передбачено зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення, створення мережі з 50-ти регіональних полігонів, які відповідатимуть вимогам європейських директив.

Нагадаємо, що 7 червня на засіданні керівного комітету з підготовки Національної стратегії поводження з відходами представили остаточну редакцію документа, над яким майже рік працювали три міністерства за підтримки GIZ та ЄБРР.