Уряд розширив кредитну програму підтримки бізнесу

29 Квітня 2020, 16:42

Кабмін зняв обмеження щодо максимальної суми кредиту для рефінансування під нульову процентну ставку та оновив категорію суб’єктів підприємництва, що зможуть стати учасниками програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це 29 квітня повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

 

"По-перше, уточняється, що отримати рефінансування в рамках антикаратинного пакету під нульову процентну ставку, яким було доповнено програму 15 квітня 2020 року, зможуть суб’єкти підприємництва, чий річний дохід не перевищував 10 мільйонів євро. Знімається обмеження щодо максимальної суми кредиту на таке рефінансування. Обмежується лише сума державної підтримки, що надається суб’єкту підприємництва, яка сукупно не може перевищувати за будь-який трирічний період 200 тис. євро", – зазначають у прес-службі.

 

По-друге, позичальники отримують можливість рефінансувати свої діючі кредити за ставкою 3%, 5%, 7% або 9% річних (залежно від категорії кредиту) на термін до 5 років у сумі до 3 мільйонів гривень. Обидва види рефінансування стають доступними для позичальників, які мають кредити у будь-якому банку України.

 

По-третє, бізнес отримає змогу оформити відстрочку зі сплати не лише тіла кредиту, але й відсотків на обслуговування позики. Така відстрочка може сягати 9 місяців і залежить від мети надання державної підтримки.

 

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд очікує спаду внутрішнтього валового продукту України у 2020 році на 7,7% та відновлення у 2021 на 3,6%.