Уряд розробив методику визначення “глибини” бідності українців

27 Липня 2017, 18:35

У Кабінеті міністрів України розробили методику оцінки бідності громадян. Про це йдеться у спільному наказі Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну та Держстату.

Зазначається, що методика розроблена на виконання стратегії подолання бідності. Документ передбачає визначення 3 груп критеріїв оцінки бідності.

1-я група (основні монетарні критерії бідності): сукупні еквівалентні витрати особи нижче 75% медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат; сукупні еквівалентні витрати особи нижчим за фактичний (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчим за фактичний прожитковий мінімум у середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину.

Для основних монетарних критеріїв бідності розраховуються наступні показники: сукупний дефіцит доходу бідного населення; середній дефіцит доходу бідного населення; глибина бідності.

2-я група (інші монетарні критерії бідності): еквівалентні витрати особи за межею бідності, визначеної Організацією Об'єднаних Націй (ООН) для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент 5,05 долара відповідно до паритету купівельної спроможності; середньодушові еквівалентні доходи особи нижче 60% медіанного рівня середньодушових еквівалентних доходів за шкалою еквівалентності Європейського Союзу.

3-тя група (немонетарний критерій бідності): наявність у домогосподарствах через брак коштів 4 з 9 ознак депривації (скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти основні потреби).

Нагадаємо, за інформацією ООН станом на 2017 рік в Україні за межею бідності живе близько 60% населення.