Уряд рекомендував держслужбовцям утримуватися від публічної критики влади – постанова

1 Березня 2016, 17:07

Уряд затвердив правила етичної поведінки державних службовців. Відповідну постанову №65 оприлюднили на сайті Кабміну.

«Для відновлення громадської довіри до діяльності державних органів, їх посадових осіб Урядом прийнято рішення про запровадження стандартів етичної поведінки державних службовців. Відповідна постанова враховує прогресивний і успішний досвід країн-членів ЄС. За основу акту взято запроваджену в Республіці Польща модель гарантування максимальної прозорості діяльності державних органів», – йдеться в постанові.

Зазначимо, що правила етичної поведінки містять тлумачення принципів етики державної служби. Зокрема, в Кабміні пояснили чиновникам, що таке доброчесність, лояльність, політична нейтральність, прозорість, підзвітність та сумлінність.

Зокрема, в правилах наголошується, що держслужбовці мають утриматися від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб.

Також повідомляється, що за порушення цих правил державні службовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Нагадаємо, в лютому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет міністрів ініціював прийняття кодексу доброчесності політичного діяча, згідно з яким всі зустрічі і переговорів державних діячів повинні фіксуватися.