Уряд продовжує карантин до 22 травня, але з послабленнями

4 Травня 2020, 14:06

Всеукраїнський карантин через пандемію COVID-19 буде продовжений до 22 травня. Водночас з 11 травня почнуть діяти деякі послаблення. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду в понеділок, 4 травня, передає Hromadske.

 

«Карантин буде продовжений до 22 травня. Далі ми будемо дивитися, як буде рухатися пандемія в світі, як буде відбуватися коливання кривої захворюваності у нас в Україні», — сказав він.

 

Однак, з 11 травня відкриють парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, перукарні, літні майданчики окремих кафе та ресторанів. Також буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг, фудкортів, кінотеатрів та дитячих зон у торгово-розважальних центрах.

 

Крім того, дозволять роботу музеїв, бібліотек, які працюватимуть за визначеними критеріями. Працюватимуть стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси та сервіси побутової техніки.

 

Зауважимо: з 12 березня у зв’язку з пандемією COVID-19 в Україні почав діяти карантин. Передбачалося, що він триватиме до 11 травня. Після 11 травня в Україні хочуть запровадити «адаптивний карантин», який посилюватимуть локально залежно від спалахів COVID-19 в окремих регіонах.

 

Станом на 9:00 4 травня в Україні виявлено 12 331 випадок COVID-19. З них 303 випадки –  летальні. 1619 пацієнтів одужали.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.