Уряд погодив механізми передачі землі у власність територіальним громадам

31 Січня 2018, 17:07

Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі. Про це повідомляє Урядовий портал.

 

Зазначається, що відповідне рішення передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман при цьому наголосив, що до кінця року кожне обласне управління геокадастру має підписати з кожною ОТГ меморандуми, в яких будуть визначені строки та відповідальні особи за процес передачі земель.

 

За рішенням уряду, з лютого громади можуть планувати свої території. Також з 1 лютого структури Держгеокадастру будуть позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.

 

Нагадаємо, 24 грудня 2017 відбулись вибори в об'єднані територіальні громади на 391 дільниці в межах 51 територіального округу. При цьому з початку голосування до поліції надійшло 23 повідомлення про порушення, з яких за 13 фактами відкрито кримінальні провадження.

 

Об'єднана територіальна громада – адміністративно-територіальна одиниця в Україні, утворена відповідно до закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Об'єднані громади утворюються в результаті добровільного об'єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст.