Уряд планує підвищити акцизи на 8%

17 Травня 2012, 10:41

17 травня Кабмін розгляне законопроект про перегляд ставок деяких податків і зборів, щоб направити його в парламент, пише "Коммерсант-Украина"

Законопроектом передбачено, що з 1 січня 2013 року ставки екологічного податку, податку на земельні ділянки без грошової оцінки, збору за використання радіочастотного ресурсу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також акцизи зростуть на індекс споживчих цін – на 7,9%, пише газета. 

Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом. Фактично вони виростуть на 7,4 до 7,9%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік. Тому, незважаючи на те що зараз Держстат відзначає відсутність інфляції (у квітні) або її низькі темпи зростання на рівні 0,2-0,3% (на початку року), з 2013 року вартість підакцизних товарів збільшиться більш істотно. 

Найбільше – на 7,9% – ставка акцизу збільшиться для сигарет без фільтру – до 53,39 грн / 1 тис. шт., з фільтром – до 119,38 грн, спирту – до 49,49 грн / 1 л.

Після січневої індексації ціна сигарет зросла в середньому на 50 коп. Підвищення з 2013 року, таким чином, складе близько 30 коп. Можливе подорожчання горілки учасники цього ринку підрахувати не змогли. Найнижче зростання акцизу – на 7,4%, або на 6 коп. – торкнеться виробників пива (87 коп. / 1 ​​л), що є прийнятним для пивоварів збільшенням.

Нагадаємо, у грудні Міністерство інфраструктури України направило до Кабміну законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України", в якому, зокрема, пропонувало збільшити акцизний збір на нафтопродукти.