Уряд підтримав санкції проти російських видавництв, які випускають антиукраїнські видання

19 Вересня 2018, 20:14

Уряд затвердив персональні економічні санкції та інші обмежувальні заходи щодо російських видавництв, які продукують та поширюють продукцію антиукраїнського змісту. Про це повідомила прес-служба уряду у середу, 19 вересня.

 

"Протягом останніх трьох років Держкомтелерадіо здійснює постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження з метою виявлення друкованої продукції, зміст якої суперечить українському законодавству. За результатами моніторингу складено перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Станом на 15 серпня до переліку внесено 167 видань, випущених 35 російськими видавництвами", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що мета проекту – захистити національні інтереси, національну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну самостійність. Санкції стосуватимуться російських видавництв, у діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту посідає помітне місце і носить систематичний характер.

 

Проектом розпорядження передбачено винести питання щодо застосування до визначених юридичних осіб персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

 

Нагадаємо, 6 вересня Державний комітет із телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) відмовив ТОВ "Етніктрейд" у видачі дозволу на ввезення з території Росії двох книг московського видавництва "Свєт", у яких присутні ознаки пропаганди, фальсифікується історія і нав'язуються імперські ідеологічні доктрини держави-агресора.