Уряд озвучив кількість наявного населення України

Акценти
23 Січня 2020, 11:39

Станом на 1 грудня 2019 року кількість наявного населення України становить 37 млн 289 тисяч людей. Про це повідомило «РБК-Україна», цитуючи міністра Кабміну Дмитра Дубілета на прес-конференції в четвер, 23 січня.

 

 

Як зазначається, таку цифру уряд отримав у результаті перепису населення.

 

«На жаль, ця цифра не включає людей, які постійно мешкають за кордоном та на окупованих територіях. Це та кількість людей, яка фізично перебуває на території України станом на 1 грудня 2019 року», – розповів Дубілет.

 

Розподіл за статтю: 20,01 млн жінок, 17,28 млн чоловіків.

 

Дубілет назвав усі три методи збору інформації, додавши, що вони дали приблизно однаковий результат. Як повідомляється, максимальна різниця між результатами становила 2,86%:

 

  1. Дані мобільних операторів. Взяті дані про кількість абонентів за два місяці і виключені абоненти, які були в мережі менше місяця. Виключені модемні пристрої. Проведено соціологічне дослідження за кількістю телефонів. Додано дані з реєстрів молоді та людей пенсійного віку.
  2. «Ялинка» – розподіл людей за статтю та віком. Використано дані Держстату та реєстрів. Взяті дані Пенсійного фонду.
  3. Дані державного реєстру фізичних осіб.

 

Нагадаємо, мова йде про електронний перепис. Чи потрібно у 2020 році проводити традиційний перепис населення, в уряді поки що тривають дискусії. На Всеукраїнський перепис 2020 року у проекті держбюджету заклали майже 3,5 млрд грн. Він відбудеться у листопаді-грудні 2020-го.

 

Востаннє Всеукраїнський перепис в Україні проводився у 2001 році і відтоді кількаразово відкладався.

91