Уряд може скасувати стипендії для студентів – ЗМІ

11 Грудня 2014, 17:13

Мінфін планує скасувати виплату стипендій більшості студентів і заощадити понад 1,2 млрд грн коштів держбюджету. Про це свідчить документ "Доручення прем'єр-міністра України №112" від 4 грудня, який потрапив до журналістів.

Згідно з інформаційно-аналітичними матеріалами Мінфіну, скорочення утричі кількості нардепів дозволить зекономити 1,255 млрд грн.

Відмінити стипендію планують з 1 вересня 2015 року. Також зазначено, що такий крок необхідний «відповідно до підготовлених МВФ варіантів раціоналізації видатків у короткостроковій перспективі».

Також у документі йдеться, що стипендії планують зберегти дітям-сиротам, дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених сімей та особам, що мають сім’ї з дітьми.

Окрім того, документ передбачає вилечення норм про безоплатне харчування школярів 1-4-их класів та у стаціонарах лікарень.

Також учнів, студентів та педагогічних працівників хочуть позбавити пільг під час проїзду у громадському транспорті, а пенсіонерам замінити такі пільги адресною допомогою.

Також у Мінфіні планують запровадити часткову оплату навчання у дитячо-юнацьких спорт школах (ДЮСШ).

Без урахування скорочення кількості стипендій, економія за вказаними пунктами, за підрахунками Мінфіну складе щонайменше 17,64 млрд грн.

Нагадаємо, Мінфін також пропонує зменшити кількість нардепів до 150 осіб.