Уряд Македонії на позачерговому засіданні прийняв пропозиції конституційних змін щодо зміни назви країни на Північну Македонію. Про це повідомляє "Європейська правда" у вівторок, 9 жовтня.
"Уряд запропонував парламенту чотири поправки до Конституції" – повідомив речник уряду Міле Босняковський.
Так, зазначається, що перша зміна полягає у додаванні до назви країни прикметника "Північна". Друга зміна стосується преамбули Конституції з більш детальним обґрунтування державності Македонії.Третя і четверта поправки стосуються взаємин Македонії з сусідніми країнами і діаспорою.
У вівторок парламент Македонії має прийняти пропозицію до розгляду і скласти графік її проходження у сесійному залі.
Для ухвалення конституційних змін необхідні дві третини голосів депутатів. Однак основна опозиційна сила VMRO-DPMNE заявила, що не голосуватиме за зміни, оскільки їх не прийняв народ.
Нагадаємо, 30 вересня у Македонії відбувся референдум стосовно зміни назви країни, для голосування прийшли близько 36,84% виборців, з яких – 91,33% підтримали ідею перейменування. За даними Виборчої комісії Македонії (DIK), станом на 18:30, за півгодини до закриття дільниць, явка виборців становила 34,09%. Так, керівник DIK Олівер Дерковскі повідомив, що ця цифра базується на 84,83% оброблених даних з усіх виборчих дільниць.
Крім того, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв додав, що питання про перейменування Македонії буде вирішуватися в парламенті країни, і депутати чітко виразять згоду, зважаючи на "успішний" референдум.
Водночас Міністерство закордонних справ Греції охарактеризували результати голосування як "суперечливі". Греція поважає рішення тих, хто проголосував, і закликає сторони до "розсудливості", щоб "зберегти динаміку угоди".