Уряд Каталонії оскаржив рішення Іспанії про обмеження автономії

9 Січня 2018, 15:20

Уряд Каталонії в Конституційному суді Іспанії оскаржив рішення Мадриду щодо застосування 155-ї статті Конституції, яка дозволила призупинити автономію регіону. Про це йдеться в повідомленні парламенту в Twitter.

"Парламент представив в КС оскарження неконституційності заходів, прийнятих урядом держави на підставі 155-ї статті Конституції Іспанії", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. Згодом, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Як повідомлялося, 21 грудня в Каталонії пройшли позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. За результатами підрахунку голосів перемогу здобили три партії, що виступають за незалежність автономії.