Уряд Іспанії вирішив провести дострокові вибори в Каталонії

20 Жовтня 2017, 12:39

Уряд Іспанії 20 жовтня домовився з опозиційною партією соціалістів (PSOE)  про проведення дострокових місцевих виборів у Каталонії. Про це повідомила представниця соціалістів Кармен Кальво в інтерв’ю національному телебаченню, пише  La Vanguardia.

За її словами, надзвичайний пакет заходів тимчасового запровадження управління регіоном включатиме проведення виборів за законодавством країни.

Проведення виборів стане частиною надзвичайного пакету заходів з тимчасового запровадження прямого управління регіоном. Голосування планують призначити на січень.

«Було б чудово уникнути проведення дочасних виборів у січні, якби глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон призначив голосування на звичайній основі», – додає опозиціонерка.

Мадрид використовуватиме голосування як пряме нав’язуванняправління в автономії.

Як повідомлялося, у ніч на 18 жовтня, у Каталонії (Іспанія) сотні тисяч людей вийшли на акцію протесту проти досудового ув’язнення двох впливових лідерів руху за незалежність.

Нагадаємо, у Іспанії судова палата відправила під арешт голову громадської організації Каталонії Omnium Cultural Жорді Куишара та лідера "Каталонської національної асамблеї" Жорді Санчес.

Крім того, прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой зажадав від уряду Каталонії пояснень щодо того, чи проголосив  регіон незалежність від Іспанії. Також Рахой зазначив, що відповідь каталонського лідера Карлеса Пучдемона "визначить, якими будуть майбутні події протягом наступних кількох днів", а власне формальне звернення центрального уряду до уряду Каталонії необхідне для початку процедури позбавлення Каталонії автономного статусу, яка прописана у 155-й статті конституції Іспанії.

1 жовтня, у Каталонії, автономній області на північному сході Іспанії, відбувся референдум за незалежність. Уряд Каталонії заявив, що за відокремлення від Іспанії висловилися 90% каталонців, а всього в голосуванні взяли участь близько 2,3 млн осіб. Іспанія вважає референдум незаконним, силовики намагалися йому перешкоджати, в результаті сутичок понад 800 людей отримали поранення. 10 жовтня голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон підписав "Декларацію представників Каталонії" про "незалежність республіки". Згодом урядовці Іспанії на зустрічі з представниками опозиції домовилися внести зміни до Конституції країни, щоб вирішити ситуацію з наміром Каталонії вийти зі складу Королівства. 

Зазначимо, 17 жовтня Іспанський Конституційний суд ухвалив рішення, яким визнав недійсним закон про проведення референдуму про незалежність Каталонії, який парламент регіону прийняв 6 жовтня.

96