Уряд і парламент Узбекистану поширили офіційне повідомлення про смерть президента Карімова

2 Вересня 2016, 20:03

Уряд і парламент Узбекистану поширили офіційне повідомлення про смерть президента країни Іслама Карімова. Офіційне повідомлення парламенту і Кабінету міністрів про смерть президента передали в п'ятницю, 2 вересня, по центральних телеканалах Національного телебачення.

«2 вересня 2016 після важкої хвороби пішов з життя видатний державний і політичний діяч, президент Республіки Узбекистан Іслам Абдуганієвич Карімов», – йдеться в повідомленні.

Похорони Карімова пройдуть 3 вересня в Самарканді.

Комісію з організації похорону очолить прем'єр-міністр Узбекистану Шавкат Мірзієєв.

У зв'язку зі смертю президента в країні оголосять триденний траур.

Нагадаємо, перше повідомлення про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова з'явилося ввечері 29 серпня, його поширило інформаційне агентство "Фергана". Після цього одні джерела підтверджували інформацію, інші спростовували, однак офіційного повідомлення влади Узбекистану не було дотепер. При цьому 1 вересня ЗМІ повідомили, що на батьківщині Карімова у місті Самарканд відбувається підготовка до його поховання. До офіційного повідомлення про смерть Associated Press повідомило з посиланням на дипломата з Киргизстану і представника афганського уряду, що лідери цих країн вже запрошені на похорон Карімова в суботу, крім того, прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирлим та президент Грузії Георгі Маргвелашвілі висловили співчуття у зв'язку зі смертю Карімова.