УПЦ МП попросила в Азарова квоти на експорт зерна. Той погодився

21 Грудня 2010, 15:12

«МБФ «Кафедральний собор Воскресіння Христового», що веде в місті Києві будівництво Свято-Воскресенського Кафедрального Собору УПЦ, просить виділити додаткові квоти на період заборони вивозу зерна в 2010 році (продовольче зерно, кукурудза, ячмінь) в об’ємі 1 мільйон тон для ЗАТ «Федкомінвест-Україна», що володіє своїми перевалочними потужностями (зерновий перевалочний комплекс «Трансінвестсервіс», порт Південний, Одеса). Гроші, отримані внаслідок спільної діяльності МБФ «Кафедральний собор Воскресіння Христового» та «Федкомінвест-Україна» будуть спрямовані на будівництво вищевказаного собору», – говориться у листі.


Глава парафіяльної ради новостворюваного собору та прес-секретар Володимира Георгій Коваленко, чий номер телефону був у листі до уряду, стверджує, що нічого такого не писав Азарову. Хоча його телефон зазвичай вказують у подібних документах.


«Про лист на прем’єр-міністра щодо квот на зерно чую вперше. Нічого про цей лист не знає і Канцелярія Київської Митрополії. Мій контактний телефон, як голови парафіяльної ради майбутнього Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, зазвичай вказують на листах, які мають відношення до будівництва собору і Духовно-просвітницького центру УПЦ. Але мені нічого не відомо про ЗАТ “Федкомінвест-Україна», – зазначив протоієрей.


У київському представництві російської компанії «Федкомінвест» нічого не прокоментували.


Контрольний пакет ЗАТ «Федкомінвест-Україна», за офіційною інформацією Державної комісії цінних паперів та фондового ринку, належить зареєстрованій у Князівстві Монако компанії Fedcominvest Monaco S.A.M. Її власник – російський олігарх Олексій Федоричєв, в минулому акціонер футбольного клубу «Динамо» (Москва) та спонсор футбольного клубу «Монако».


Однак футбол – це лише хобі Федоричєва. Створена в 1994 році в Монако, компанія Fedcominvest спеціалізується на експорті сірки, зерна і добрив зі східноєвропейських країн.


Федоричєв, за інформацією газети «КоммерсантЪ», живе в Монте-Карло та є громадянином двох держав – Росії та Угорщини, а також, можливо, Уругваю.


Нагадаємо, що раніше «регіонали» запропонували звільнити від оподаткування кошти або товари, добровільно перераховані для будівництва собору.


Окрім цього, депутати Київради вже виділили 11 мільйонів гривень на будівництво в Києві Свято-Воскресенського кафедрального собору.