Монастир Почаївської лаври продовжить користуватися комплексом після рішення Міністерства юстиції України про скасування державної реєстрації. Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ Московського патріархату протоієрея Олександр Бахов.
За його словами, на сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами – храмами, дзвіницями і келіями – Почаївської лаври, який закріплює права чоловічого монастиря УПЦ (МП), залишається чинним. Бахов також підкреслив, що рішення про скасування реєстрації не скасовує договір.
Крім того, він зазначив, що право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обов'язковій реєстрації.
"Тому скасування державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври", – заявив Бахов і додав, що рішення Мін'юсту можуть оскаржити в судовому порядку.
Нагадаємо, Комісія Міністерства юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, скасувавши незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври.
Нагадаємо, 4 жовтня стало відомо, що сенат Сполучених Штатів одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.
Як повідомлялося 9 червня, у Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. 26 вересня комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.
Також президент України Петро Порошенко заявив, що 14 країн на рівні парламентів визнали Голодомор геноцидом проти українського народу.