УПЦ КП закликає УПЦ МП продовжити діалог про об’єднання

Акценти
29 Червня 2013, 14:29

«Щоби уникнути будь яких непорозумінь, Помісний Собор твердо наголосив на тому, що Українська Православна Церква Київського Патріархату вважає для себе неприйнятними та повністю відкидає будь-які моделі чи пропозиції досягнення церковної єдності, умовами яких ставиться входження Української Церкви у будь-якій формі до складу Московського Патріархату, – йдеться у зверненні.

В УПЦ КП переконані, що шлях діалогу та подолання існуючого розділення – єдиний правильний і корисний для Православної Церкви в Україні, для народу та держави.

У Київському патріархаті підкреслили, що такий діалог можливим лише в умовах збереження УПЦ МП «справжньої, а не формальної, незалежності в управлінні».

«Ми ще раз закликаємо вас відновити підготовку до діалогу, яка, після успішного початку восени 2009 року перервана під тиском Московської патріархії», – наголошують в УПЦ КП.

Як повідомлялось, у січні глава УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до єпископату УПЦ МП із закликом – зберегти Церкву від змін Статуту і право УПЦ МП на незалежність від РПЦ в управлінні .

Читайте також: На церковному перехресті: час грає на користь самостійності української церкви

90