УПЦ КП заявляє про рейдерські атаки на їхні парафії на Донеччині

9 Грудня 2010, 09:59

Про це також заявив у своєму відеозверненні до президента України Архієпископ Донецький і Маріупольський УПЦ КП Сергій.У заяві зазначається, що в неофіційних розмовах духовенству Київського Патріархату на Донеччині вже кілька місяців поспіль різні впливові особи настійливо рекомендують «переходити в канонічну Церкву».


«Віруючі та духовенство Київського Патріархату чують з одного боку запевнення у багатій матеріальні підтримці, яку можна отримати в разі переходу під юрисдикцію Московської Церкви, а з іншого – запевнення в тому, що храми заберуть і без їхньої згоди», – йдеться у заяві.


В УПЦ КП відзначають, що рейдерських атак останнім часом зазнали мінімум три парафії УПЦ КП в Донецькій області.


Так, йдеться в заяві, 6 грудня «заможні бізнесмени з Донецька А. Корюк та Н. Малтопар разом з представниками Московського Патріархату намагалися провести незаконні «збори жителів села» Кам’янка Тельманівського району, метою яких мало бути оформлення документів на переведення громади Вознесенського храму в юрисдикцію Московського Патріархату».


7 грудня рейдерська атака за аналогічним сценарієм розпочалася також на парафію в с. Роздольне Старобешівського району.


А 8 грудня парафіяни в Кам’янці навіть вимушені були забарикадуватися у своєму храмі. «Вони побоюються не тільки за церкву, а й за своє здоров’я та навіть життя, адже у селі з’явилися особи кримінальної зовнішності, від яких у подібній ситуації можна очікувати всього, чого завгодно», – говориться у заяві.


В УПЦ КП зазначають, що представники УПЦ КП вже стикалися з подібним ставленням на Донеччині до 2004 року, але тепер, за свідченнями очевидців, тиск став більш системним і наполегливим. Водночас органи влади фактично не реагують на жодні скарги щодо цих фактів.


Київська Патріархія відзначає, що подальший розвиток подібних подій на Донбасі чи в інших областях України, де домінує Московський Патріархат, може викликати відповідну реакцію в інших регіонах.


«Протягом тривалого часу Київський Патріархат стримує радикальні пропозиції політиків та громадськості щодо українських святинь на Заході України, які є зараз в руках Московського Патріархату. Але якщо силові та рейдерські дії щодо парафій Київського Патріархату на Сході України не припиняться – як ми зможемо стримати обурення наших прихильників на Заході? Хто тоді гарантуватиме спокійне існування, наприклад, Почаївської лаври?» – зазначається у заяві прес-центру Київської патріархії.


«Ми бачимо, що порушення релігійного миру зараз вигідно лише одній стороні – Патріарху Кирилу та його однодумцям, які будь якою ціною хочуть нав’язати українцям «русский мир». Тому ми ще раз звертаємося до влади: використайте всі надані законом можливості для того, щоб зупинити нову хвилю релігійного протистояння, захистіть права віруючих Київського Патріархату вільно молитися у своїй церкві!», – йдеться у заяві УПЦ КП.