За словами Павленка, правоохоронні органи часто ставляться до малолітніх правопорушників так само, як до дорослих рецидивістів, тому в Україну розробляється цілий ряд змін до законодавства щодо затримання і допиту дітей, а також щодо проведення слідства.
На думку захисника, затримання дитини має відбуватися без будь-якого насильства. Жорстку відповідальністю за такі дії мають нести посадові особи. «Затримання дитини має розглядатися як надзвичайна подія, про яку доповідають на вищому рівні, і хід дій контролюється, щоб не допустити побиття, ніяких порушень прав дитини, включаючи і можливість навісити на нього інші злочини, як, на жаль, це сьогодні трапляється», – заявив він.
«Далі – місце допиту дитини. У проекті закону сьогодні є так звані зелені кімнати в райміськвідділу міліції, максимально наближені до умов життя дитини. При допиті обов'язково повинні бути присутніми батьки, все повинно фіксуватися. Процес допиту дитини не повинен бути таким же, як злочинця-рецидивіста або вбивці. Сьогодні, на жаль, це часто відбувається саме так», – додав Павленко.
«Але найгірше, що й дитина-жертва злочину допитується точно так же. Новим законодавством це вже виправлено: КПК передбачає, що не потрібно дитину викликати в суд для дачі показань. Досить це записати і продемонструвати в суді, щоб дитина не зустрічалася там із своїм насильником. Заборонена очна ставка з участю неповнолітнього», – зазначив уповноважений президента з прав дитини.
Як повідомлялося раніше, за словами Павленка, більшість заарештованих неповнолітніх правопорушників без суду тримають у слідчих ізоляторах більше року, причому багато з них сидять за незначні проступки.
Нагадаємо, уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко заявляв, що понад 15% неповнолітніх можуть бути відпущені з колоній, оскільки строгість їх покарання не відповідає скоєного проступку.