Уперше в історії ракета Falcon 9 повернулася після повторного запуску в космос

31 Березня 2017, 08:20

Компанія Ілона Маска SpaceX здійснила перший в історії успішний повторний запуск ракети-носія Falcon 9 в космос. Чимало фахівців вважають, що це є історичною подією в освоєнні космосу.

SpaceX  вдалося не лише повторно запустити першу ступінь ракети, яка вже використовувалася раніше, але і посадити її на платформу.

Перший ступінь Falcon 9 через дев'ять хвилин після запуску успішно приземлився на плавучу платформу в Атлантичному океані.

Мета місії – довести на практиці можливість багаторазового використання перших ступенів ракет-носіїв, що в перспективі, за прогнозом фахівців, має сильно зменшити вартість польотів у космос.

"Це буде революція у космічних польотах. 15 років пішло на те, щоб досягти цього", — в прямому ефірі прокоментував запуск засновник SpaceX Ілон Маск.

Вперше ця ракета була запущена в космос у квітні 2016 року. Тоді вона також приземлилася на плавучу платформу в Атлантичному океані.

Нагадаємо, 16 березня SpaceX запустив ракету Falcon 9 з телекомунікаційним супутником. Супутник призначений для мовлення на територію Бразилії.

Як повідомлялося, у лютому 2017 року SpaceX анонсувала політ космічних туристів до Місяця в 2018 році. Туристи вже внесли значну частину плати за політ.