Вивчити англійську мову, напевне, один з найпопулярніших варіантів саморозвитку. Так, англійська потрібна у багатьох сферах життя, від розваг до роботи. Знаючи її, ви зможете порозумітись у будь-якому куточку світу, знайти інформацію з наукової, технологічної чи інших сфер, адже англійською є велика кількість матеріалів.
Процес навчання непростий, а головне в ньому – постійність. Допоможе вам в цьому репетитор з англійської мови – найкращий варіант, якщо ви хочете серйозно зайнятись навчанням. Викладач контролюватиме процес, готуватиме цікаві завдання для вас та залежно від вашого рівня, а головне – мотивуватиме вас до прогресу. Самостійне навчання також непоганий варіант, але з репетитором можна швидше знаходити та виправляти помилки у вимові. На домашнє навчання є і свої цікаві варіанти, зокрема, такі як навчальні ігри.
Прокачка англійської іграми: які і для чого підійдуть найкраще?
Звісно, це не просто якісь комп’ютерні чи інші ігри – йдеться про розвиваючі настільні ігри, які допоможуть у процесі вивчення англійської. Це може працювати по-різному: складання слів, вивчення їх написання, правильно вимовляти фрази або прослуховувати носіїв мови, робити граматичні вправи та збільшувати словниковий запас. Тому розглянемо деякі ігри та додатки, завдяки яким зможете покращити своє володіння англійською.
- Scrabble – гра, в якій треба складати слова на дошці з доступних літер. Це змусить вас задумуватись та використовувати нові слова, автоматично розширювати словниковий запас.
- Wordament – онлайн-гра, в якій поєднуються пошук слів та кросворди. Так ви знаходитимете нові слова, а після цього знаходити їхнє значення.
- Duolingo – додаток, який поєднує різні вправи на вимову, написання і відповідність слів.
- Grammarly – онлайн-платформа, на якій можна перевірити граматику, а також знайти ігри для її покращення. Цікаво, що Grammarly заснований в Україні.
- Codenames – гра, схожа на Alias, в якій одна команда має пояснити слова для іншої, не використовуючи спільнокореневі.
- Word Chain – такий собі ланцюжок зі слів, де учасник називає слово, а наступний має назвати інше слово, яке починається з останньої літери попереднього.
- Who Wants To Be a Millionaire? – всесвітньо відома гра «Хто хоче стати мільйонером?», але складності тут додає те, що вона буде англійською мовою.
- 20 Questions – один з учасників загадує слово, а інші мають задати максимум 20 питань, аби його відгадати.
- Memrise – навчальна платформа, в якій використовуються картки із завданнями. Додаток за своїм принципом схожий на Duolingo.
- Podcasts – зручний додаток з подкастами, який можна використати в навчальних цілях, зокрема, слухаючи вимову носіїв мови.
- ESL Games Plus – інтерактивні онлайн-ігри з різними вправами для вивчення англійської мови.
Чому ігри важливі у вивченні англійської мови?
Хоч ми вже звикли, що в навчанні необхідно запам’ятовувати нові слова, правила, але звучить це досить нудно. Згадати навіть школу: дуже часто вчителі не підходять творчо до навчального процесу та змушують учнів просто «зубрити» матеріал. Впровадження ігор має кілька переваг задля ефективного засвоєння матеріалу:
- Змушує брати активну участь, залучає учнів у завдання, в яких активно треба використовувати англійську мову.
- Розвиває навички мовлення. Під час гри досить легко запам’ятовуються нові слова, фрази та навіть граматичні конструкції – це набагато ефективніше за нудне вивчення.
- Закріплення матеріалу. Спочатку вчитель пояснює матеріал, а потім учень в ігровій формі демонструє, як він його зрозумів.
- Розвиток навиків комунікації, співпраці та розв’язання проблем.
Вивчення англійської мови в Україні – тенденція?
Коли ми дізнаємось, що хтось зі знайомих почав вивчати іноземну мову, то дуже дивуємось, якщо це не англійська. І справді, вивчення англійської мови зараз дуже популярне в Україні, і це не дивно – країна взяла курс на підвищення рівня англійської в населення. За рейтингом рівня володіння англійською Україна наразі посідає 45-те місце у світі (із загальних 113 у рейтингу), а її індекс EF EPI становить 530 станом на 2023 рік. Слід відзначити прогрес, особливо в порівнянні з 2014 роком, коли індекс становив 466 – це свідчить про те, наскільки в населення покращились знання англійської.
Проте, звісно, ніхто не буде вас обмежувати у вивченні іноземних мов. Навіть більше – для маленьких дітей корисно вчити одразу кілька мов. У них ще відсутній мовний бар’єр, який іноді стає на заваді дорослим. Але головне – не перестаратись у цьому, адже вчити кілька мов одночасно – серйозне навантаження для будь-кого. Через це може збільшуватись стрес та з’являтись плутанина в словах, звуках тощо.
Тож якщо ви загорілись бажанням взятись за англійську – не зволікайте! Для цього зараз існують абсолютно всі умови, від приватних занять з репетитором до корисних додатків та ігр.