Універсальний кабель для зарядки, «розумний» постер та надлегкий підрахунок калорій

Наука
12 Лютого 2019, 14:51

Універсальний та компактний кабель для заряджання мобільних пристроїв

Було б зручно, якби всі мобільні пристрої можна було заряджати через USB-C. Однак, світ не ідеальний, а тому з собою, зазвичай, приходиться брати цілий оберемок зарядних пристроїв, аби точно мати можливість зарядити усі свої гаджети, коли це буде потрібно.

 

На щастя, можливо, цих незручностей вдасться уникнути вже найближчим часом. The Verge розповідає про новий міні-кабель High Five, який позиціонується як найперший у світі кабель для заряджання мобільних пристроїв 5-в-1. Кабель включає чотири типи штекерів, які забезпечують п’ять можливих видів з’єднання: USB-C до Lightning (Apple), USB-C до мікро-USB, USB-A до Lightning (Apple), USB-A до мікро-USB та USB-C до USB-A.

 

У складеному вигляді розмір цього кабелю становить всього 7 см, за формою він нагадує флешку та легко кріпиться до зв’язки з ключами.

 

Загалом, конструкція запропонованого пристрою є досить складною – тож, недивно, що він розрахований на відносно низьку швидкість заряджання (2,4А1). Проте, High Five позиціонується, в першу чергу, як кабель для екстреного заряджання мобільних гаджетів, який зручно завжди мати з собою, а вдома вже можна користуватися іншим – основним зарядним пристроєм з кращими характеристиками.

 

Читайте також:  Як штучний інтелект піклується про здоров’я людей

 

The Verge ділиться і певними побоюваннями щодо цього кабелю. По-перше, гібридний штекер Lightning/мікро-USB скоріш за все не має офіційної ліцензії від Apple, що може позначатися на його роботі та доступі до офіційних оновлень від Apple. Крім того, включення у набір конектора USB-C зі своїми набором спеціальних стандартів не додає упевненості в надійності роботи цього кабелю.

 

Компанія Vonmählen, що пропонує даний продукт, наразі завершує кампанії з краудфандингу на платформах Indiegogo та Kickstarter. Кабель High Five пропонується придбати за ціною 14 євро з доставкою у травні цього року.

 

Плакат, що розкаже про погоду на день

 

Ще один цікавий проект на Kickstarter – постер, який за допомогою розумних чорнил та підключення до Інтернету зможе розказати Вам, наскільки сонячним буде сьогоднішній день.

 

Читайте також: Смартфони майбутнього або як саме складатиметься екран вашого телефону?

 

Фактично, прогноз відображатиметься на плакаті у вигляді однієї з трьох можливих іконок – «сонячно», «хмарно» та «дощ». На постері можна буде побачити чотири таких іконки, що передбачатимуть погоду о 8:00, 12:00, 16:00 та 20:00. У друці використовуватимуться спеціальні чорнила, які проявляються від нагрівання. Яку саме частину плакату нагрівати – або ж яку іконку висвітлювати – визначатиме комп’ютер, який дізнаватиметься прогноз погоди на день через Wi-Fi підключення.

 

The Verge розказує про цей продукт як цікаву ідею поєднання мистецтва та технологій. Даний постер задумувався як спосіб знизити час користування гаджетами, при цьому щоденно отримувати корисну інформацію про погоду на день, та на додачу мати гарний плакат на стіні. До речі, компанія обіцяє не випускати більше 500 постерів з однаковим дизайном.

 

 

Наразі плакат з прогнозом погоди на день можна придбати за $134 з доставкою у липні цього року. Однак, у ціну входить отримання прогнозу погоди лише протягом перших двох років, а далі доведеться доплачувати ще по $7.5 доларів на рік за користування цим інноваційним продуктом.

 

Новий додаток, який візьме на себе всі клопоти з підрахунку калорій

 

Незважаючи на велику кількість додатків для підрахунку калорій, цей процес зазвичай вимагає багато часу та зусиль, і мало хто має достатньо терпіння для того, щоб відстежувати правильність свого харчування протягом тривалого часу.

 

Читайте також: Магазин на колесах, роботи-офіціанти та розумне взуття

 

Вчені з MIT вирішили змінити це, максимально полегшивши запис вжитих протягом дня продуктів. Спеціальний додаток Coco Nutritionist, який вже доступний в App Store, дозволяє просто проговорити, що саме ви з’їли, наприклад, на сніданок, так само як ви б розказували це другу чи подрузі. Наприклад, можна сказати: «Сьогодні зранку я з’їв тарілку вівсяної каші та випив чашку кави».

 

Додаток використовує останні досягнення штучного інтелекту в частині розпізнавання мови. Однак, ці технології все ще не бездоганні, і тому можливо легше буде повідомити цю ж інформацію, просто написавши відповідний текст у чаті – така опція теж доступна.

 

 

Коротко зупинимося на тому, що саме стоїть за технологією «штучного інтелекту», яка дозволяє зі звичайного розмовного тексту виокремити необхідну інформацію щодо вжитих продуктів та їх кількості.

 

Насправді, дослідникам довелося зібрати базу даних, де тисячам прикладам розмовного опису вжитої їжі відповідали б стандартні назви продуктів з таблиць калорійності. Для цього було залучено багато людей, яких попросили описати декілька зі своїх останніх прийомів їжі, а потім позначити відповідні слова у описі як вид їжі, розмір порції, торгову марку тощо. Таким чином, було зібрано близько 10000 таких описів з відповідними позначеннями. 

 

Крім того, додаток використовує спеціальну базу, де встановлено відповідність між офіційною американською таблицею з назвами продуктів та 8000 розмовними найменуваннями їжі з різноманітними синонімами.

 

Читайте також: CES 2019: інноваційна зубна щітка, друкований макіяж та крокуючий автомобіль

 

Тож, як бачимо, за «штучним інтелектом» насправді стоїть багато кропіткої роботи людського інтелекту.

 

Якщо якась інформація відобразиться невірно, все можна відкорегувати. Також, якщо ви зазначите, що випили ¾ стакану молока, саме цей об’єм заповнюватиметься за замовчуванням, кожного разу, коли повідомлятимете, що пили молоко. В додатку є й більшість інших функцій, характерних для додатків з підрахунку калорій (наприклад, можливість продублювати один з минулих прийомів їжі).

 

На жаль, додаток доступний лише англійською мовою, і навряд чи найближчим часом його буде перекладено іншими мовами.