Унаслідок теракту в Барселоні постраждали громадяни 18 країн

18 Серпня 2017, 08:39

Внаслідок теракту в Барселоні загинули 13 людей, понад 100 дістали поранень. Постраждали громадяни щонайменше 18 країн. Про це у ніч на 18 серпня повідомили представники служби цивільного захисту населення Іспанії.

Серед жертв теракту – громадяни Франції, Німеччини, Іспанії, Нідерландів, Аргентини, Венесуели, Бельгії, Австралії, Угорщини, Перу, Румунії, Ірландії, Греції, Куби, Македонії, Китаю, Італії і Алжиру, повідомив представник іспанської влади. Однак точних даних щодо того, хто з них поранений, а хто загинув, наразі немає.

Департамент консульської служби МЗС України підтвердив, що, за попередніми даними, українців серед жертв немає.

Нагадаємо, за останніми даними, щонайменше 13 людей загинули, понад 100 були поранені в Барселоні 17 серпня, коли фургон на високій швидкості в’їхав у натовп у центрі міста. Іспанська влада заявила, що серед жертв є люди з щонайменше 18 країн, переважно Європи. Відповідальність за атаку, яку влада назвала терактом, взяло на себе угруповання «Ісламська держава».

Незабаром після нападу поліція заарештувала двох осіб – іспанця і марокканця, але водій фургона втік і все ще у розшуку.

Поліція вказала на зв’язок між нападом у Барселоні і вибухом у будинку в Альканарі раніше того дня, коли один чоловік загинув і ще один був поранений під час виготовлення вибухових речовин.

За повідомленнями ЗМІ, через кілька годин після теракту в іспанському місті Камбрілс, розташованому за 130 км від Барселони, поліція ліквідувала п'ятьох терористів із вибухівкою під час спроби наїзду на пішоходів, постраждали семеро людей включно з поліцейським.

Минулого року бойовики використовували автомобілі, в’їжджаючи у натовпи в серії нападів по всій Європі, від чого загинули понад 100 людей у Ніцці, Берліні, Лондоні та Стокгольмі.