Умерову у ФСБ надали результати двох експертиз

20 Жовтня 2016, 21:44

Заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову на допиті у ФСБ надали для ознайомлення два висновки лінгвістичної і судово-психіатричної експертиз. Про це Умеров написав у facebook в четвер, 20 жовтня.

«З адвокатами був у слідчого ФСБ. Нас ознайомили відразу з двома експертизами: лінгвістичною і судово-психіатричною. Результат в обох точно такий, як ми очікували. Лінгвістична робить висновок, що в моєму виступі на АТР 19 березня є заклик до порушення територіальної цілісності Росії, а друга, психіатрична, говорить про те, що я психічних захворювань не маю. Нічого нового», – розповів Ільмі Умеров.

Нагадаємо, 7 вересня Ільмі Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Окупаційна "влада" Криму звинувачує його в закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

Захист Умерова вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією знаходиться в Києві, відкрила провадження через незаконне поміщення Умерова у психлікарню​.