Уляна Супрун: Східний сусід прагне підірвати наш найцінніший актив — людський капітал

2 Січня 2020, 17:05

Допоки Україна має спільний кордон із Росією, потрібно завжди бути готовим до протистояння гібридній війні. Східний сусід атакує Україну і прагне підірвати найцінніший актив — людський капітал. Про це на сторінках спільного проекту The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2020» пише доктор, екс-виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

 

«Допоки Україна має спільний кордон із Росією, ми повинні завжди бути готові до протистояння гібридній війні. Важливо розуміти, що російська агресія загрожує не лише військовими, інформаційними, енергетичними та економічними втратами. Східний сусід атакує Україну на базовішому рівні, підриваючи наш найцінніший актив — людський капітал», — наголосила вона.

 

За словами Супрун, обмежуючи доступ до сучасних медичних послуг на тимчасово окупованих територіях, а також через дезінформацію в мережі Росія загрожує перекинути Україну та всю глобальну спільноту в нові темні часи. Тож протидія агресору на всіх фронтах залишається найбільшим викликом для України.

 

У зв’язку з цим вона зауважила, що великий виклик найближчих років для всього українського суспільства –– навчитися називати речі своїми іменами й нарешті визнати, що безплатної медицини не існує. Є бюджетні кошти, які складаються з наших із вами податків, але їх не вистачає для забезпечення universal health coverage. Понад те, жодна країна у світі не має достатньо грошей, щоб оплачувати всі медичні послуги, яких потребують громадяни. Тож паралельно зі збільшенням бюджету потрібно вчитися державно-приватному партнерству, щоб залучати додаткові позабюджетні кошти.

 

За словами Супрун, це може бути здорова благодійність (а не 200 «відкупних» швидких), гуманітарна допомога від інших країн, залучення чесних фондів. Охорона здоров’я має бути в пріоритеті не тільки в популістичних заявах під час виборчих перегонів, а й у повсякденній професійній праці. Потрібно визнати її питанням нацбезпеки, адже від цього залежать життя та здоров’я мільйонів людей.

 

  •  Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.