Укрзалізниця планує скоротити обсяг перевезень пасажирів на 20 млн осіб

Акценти
14 Листопада 2012, 11:22

За прогнозами спеціалістів залізничного транспорту, загальна потреба України у перевезенні пасажирів залізничним транспортом (крім приміського сполучення) складає близько 60,5 млн чол. на рік.

При цьому потенційний обсяг перевезень пасажирів з урахуванням наявного парку пасажирських вагонів без його оновлення та з урахуванням списання (крім приміського сполучення) зменшиться у 2013 на 200 тис. чол., у 2014 – на 4,9 млн чол., у 2015 – на 3,1 млн чол., у 2016 – на 4,3 млн чол. та у 2017 – на 1,2 млн чол.

Державна адміністрація залізничного транспорту скаржиться на те, що парк пасажирських вагонів, який дістався залізницям України у спадок від СРСР, невідворотно виходить з експлуатації.  Темпи старіння пасажирського рухомого складу значно перевищують темпи оновлення, які може запропонувати сама залізниця.

В Укрзалізниці також наголошують, що регулярне невиконання статті 10 Закону України «Про залізничний транспорт» («…Будівництво і реконструкція магістральних залізничних ліній,  об'єктів мобілізаційного призначення,  придбання  залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення здійснюються у встановленому порядку за рахунок коштів Державного бюджету України в межах лімітів державних капітальних вкладень») на сьогодні вже є критичною перешкодою для здійснення перевезень пасажирів у необхідній кількості та на високому якісному рівні.

Позначки:
90