Укрзалізниця до осені експериментуватиме з пасажирами швидкісних поїздів

18 Травня 2012, 13:06

В Україні запускають нові південно-корейські Hyundai та чеські Skoda електропотяги на швидкісному транспортному коридорі Львів – Київ – Харків – Донецьк.

Випробовування міжрегіональних електропоїздів Hyundai, яких Україна придбала 10 одиниць, триватимуть до 24 травня. Тим часом 17 травня почався продаж квитків по поїзди Skoda. Як повідомили в Укрзалізниці, вартість проїзду у вагонах другого класу електропоїзду Skoda на більшості напрямків значно нижча, ніж автотранспортом.

Повідомляється, що поїзди Hyundai курсуватимуть українськими залізницями зі швидкістю 160 км/год. При цьому під час випробувань цей електропоїзд досяг швидкості 180 км/год.

Нові електропоїзди курсуватимуть за експериментальним графіком руху до 1 вересня, після чого час перебування поїздів у дорозі буде скорочено ще на 15-30 хв.

Тим часом влітку поїзди Hyundai сполученням Харків-Київ-Харків долатимуть 488 км – відстань між цими містами – за 4 год. 25 хв. Зі Львова до Києва Hyundai проходитиме 572 км за 4 год. 55 хв. Відстань у 747 км між Донецьком та Києвом поїзд виробництва Hyundai Rotem подолає за 6 год. 30 хв.

Електропоїзди Skoda курсуватимуть за маршрутами Харків-Дніпропетровськ-Донецьк-Луганськ-Донецьк-Харків та Харків-Донецьк-Маріуполь-Донецьк-Дніпропетровськ-Харків.

Як повідомлялося, тарифи на проїзд у пасажирських вагонах 1-го і 2-го класів у швидкісних потягах "Інтерсіті+" (ІС+) будуть удвічі вищими за тарифи на звичайних швидких поїздах.

З 27 травня вводиться новий графік руху поїздів на 2012-2013 роки, який міститиме зміни у нумерації та у маршрутах низки поїздів.

У напрямках з Києва до Львова, Харкова та Донецька скасовано низку поїздів. При цьому в Укрзалізниці заявили, що у напрямку Київ – Львів зберігається 11 нічних поїздів, час у дорозі яких понад 9 годин. При цьому поїзд №91/92 змінює маршрут – з Києва поїзд вирушатиме о 16:40, прибуття до Львова – 05:43.

Між Києвом та Харковом продовжує курсувати  прямий нічний поїзд №64  Київ – Харків (з Києва – о 22:25, у Харкові – о 07:47). Між Києвом та Донецьком курсуватимуть три нічні поїзди (№84, 38, 120).

Як зазначили в Укрзалізниці, новий графік передбачає призначення 186 поїздів, з них 133 нічних.

Південна залізниця вже призначила додаткові «літні» поїзди до курортних міст чорноморського узбережжя. Їх кількість залишається на рівні минулого року.

Поза тим, Укрзалізниця оголосила про можливість купити квитки на поїзди через нову автоматизовану систему, яка запрацює в режимі online(http://booking.uz.gov.ua/або через офіційний сайт УЗ – в розділі «Пасажирам») з 21 травня після 15:00. Також залізничники оголосили, що з 28 травня пасажири зможуть користуватися інтернетом у швидкісних поїздах.

Загалом, в усі заходи щодо підготовки колії та інфраструктури до курсування швидкісних поїздів, які будуть проведені до травня 2012 року Укрзалізниця інвестує понад 440 млн грн. Як зазначають чиновники, запуск швидкісних електропоїздів дозволить економити витрати на перевезення.

Додамо, що Укрзалізниця розробила програму електрифікації до 2016 року, зокрема й на вантажних напрямках, й наразі проводить переговори з ЄБРР і Всесвітнім банком, щоб щороку електрифікувати до 300 км колії.