«Укртатнафта» відкидає звинувачення АМКУ у наданні неповної інформації. Про це інформує прес-центр компанії.
«28 січня п.р. Антимонопольний комітет України проінформував про початок розгляду справи проти ПАТ «Укртатнафта» за надання нібито неповної інформації в рамках розслідування, що стосується аукціонів з продажу сирої нафти та газового конденсату. «Укртатнафта» заявляє, що уся інформація, яка може мати відношення до вищезгаданого розслідування, надається Антимонопольному комітету України в належному обсязі і в строк», – йдеться у повідомленні.
Згідно з текстом, тільки у 2015 році органами АМКУ на адресу ПАТ «Укртатнафта» направлено 19 вимог (запитів), і на запити Компанією були надані відповіді у терміни, встановлені Антимонопольним комітетом.
При цьому компанія відзначає, що « склалася така практика взаємовідносин з АМКУ, коли на запит про надання загальної неідентифікованої інформації направляється повна інформація в електронному вигляді, зразки типових форм у паперовому вигляді, і пропонується уточнити – копії документів з яких господарчих операцій необхідні АМКУ у паперовому вигляді. І додаткова інформація на конкретні запити АМКУ Компанією надається. Такий підхід зрозумілий, адже деякі запити АМКУ містять вимогу щодо надання копій усієї документації з купівлі нафтової сировини та реалізації нафтопродуктів за весь досліджуваний період, що складає близько 200 000 аркушів паперу».
«Разом з тим від імені Антимонопольного комітету України озвучені не тільки звинувачення у наданні неповної інформації, але й зазначена тема антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання та названі усі учасники аукціонів з купівлі нафтової сировини. А тим часом мова йде не про монополію на ринку, адже про яку монополію можна говорити, коли частка українських нафтопродуктів на ринку України не перевищує 20%, а державні органи втратили важелі впливу на рівень цін одного з головних енергоресурсів – нафтопродукти? Точніше буде сказати, що вони свідомо від них відмовилися, коли Постановою КМУ від 16.10.14 р. № 570 затвердили порядок розрахунку стартової ціни на аукціоні, в результаті чого ціни на українську нафту зросли вище світових, а механізм проведення аукціону передбачає тільки їх подальше збільшення. У таких умовах «Укртатнафта», як покупець, якраз більше усіх зацікавлена у конкуренції при продажу української нафти», – сказано в тексті.
«Укртатнафта» ще раз публічно заявляє про готовність надати АМКУ всю належну інформацію для розгляду питань, що виникли у сфері захисту економічної конкуренції на ринку нафти та нафтопродуктів.
Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України заявив про початок розгляду справи за подання ПАТ «Укртатнафта» інформації в неповному обсязі.