Укроборонпром заявив про загрозу згортання реформи оборонно-промислового комплексу

18 Листопада 2020, 17:36

ДК "Укроборонпром" стурбований згортанням реформи оборонно-промислового комплексу країни та втручанням у свою господарську діяльність з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. Про це йдеться в повідомленні ДК 18 листопада.

 

У Держконцерні зауважили, що, попри публічні обіцянки рішучих дій,  вже третій місяць Міністерство системно блокує реформування Державного концерну “Укроборонпром” та ОПК в цілому. Зокрема, не розпочато підготовку Стратегії оборонно-промислового комплексу, не затверджено Політику власності Концерну, зупинено розгляд важливих законопроєктів, не вирішується  критична ситуація із виконанням Державної цільової програми створення тощо.

 

Окрім того, додали в Укроборонпромі, всупереч нормам чинного законодавства та з порушенням стандартів управління державною власністю, з першого дня роботи Міністерство втручається у діяльність Державного концерну “Укроборонпром” у вигляді усних доручень та численних наполягань.

 

«Ми вважаємо такі дії неприпустимими та такими, що підривають довіру до задекларованих намірів, цілей та задач, які поставлені перед Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України, згідно з Програмою дій Кабінету Міністрів України», – йдеться в заяві.

 

У зв’язку з цим Укроборонпром звернувся до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова, а також Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича із проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалась навколо реформи обороно-промислового комплексу.

 

Також у Держконцерні висловили сподівання на зважену та активну позицію керівництва держави у питанні забезпечення обороноздатності воюючої країни.

 

Нагадаємо, у жовтні Укроборонпром повідомив, що замість нього планують створити два холдинги – оборонних технологій та аерокосмічний.