Укроборонпром відзвітував про виробництво та випробування високоточного озброєння і боєприпасів у 2018 році

26 Грудня 2018, 13:33

Підприємства Укроборонпрому упродовж 2018 року передали українським силовим структурам понад 2500 одиниць високоточного озброєння, що стало можливим завдяки новітнім виробничим лініям з високоточними станками. Про це 26 грудня повідомляє прес-служба Держконцерну. 

 

Зокрема, за наведеною інформацією, до війська вже передано сотні високоточних ракетних комплексів комплексів "Стугна-П", "Корсар" і "Бар‘єр" з тисячами ракет до них.

 

 

В Укроборонпромі також заявили, що невдовзі розпочнеться серійне виробництво ракет "Вільха", які суттєво посилить ракетно-артилерійську міць Збройних сил України. Ще одна стратегічно важлива для обороноздатності України розробка ДККБ "Луч" – новітня крилата ракета "Нептун", яка під час випробувань довела високу ефективність систем управління та розпізнавання цілей.

 

 

 

 

Також цьогоріч завершено роботи над модернізацією та повним імпортозаміщенням високоточного 152-мм снаряду "Квітник", який на відстані до 20 км влучає у ціль з похибкою у лічені сантиметри. Таку точність гарантує лазерне наведення на ціль, яке може здійснюватися з безпілотника або корегувальником. Зараз одне з підприємств концерну повністю готове до серійного виробництва даного боеприпасу, проведення всіх необхідних державних випробувань та чекає відповідних замовлень від Міністерства оборони України.

 

 

Крім того, у Держконцерні повідомили про початок створення у 2018 році комплексу підприємств боєприпасної галузі. Для реалізації цієї масштабної задачі державною цільовою програмою, яка реалізується через Міністерство економічного розвитку та торгівлі, передбачено поетапне виділення у найближчі роки значних коштів для закупівлі високоточних верстатів та іншого обладнання для серійного виробництва.

 

 

Зазначається, що у 2018 році "Шосткинський казенний завод "Імпульс", окрім робіт над програмою "Ракетний щит", розпочав спільне виробництво 40-мм гранат за стандартом НАТО. ДНДІ Хімічних продуктів перейшло на серійне виготовлення піхотного реактивного вогнемету РПВ-16, який вже сотнями постачається до війська. А "Зірка", завдяки активній підтримці з боку центральної та місцевої влади, у наступному році поновлює виробництво піроксилінових порохів.

 

Також в Укроборонпромі  розповіли про здійснення великого обсягу робіт над РС-80 "Оскол". Ці 80-міліметрові некеровані ракети успішно пройшли декілька етапів Державних випробувань. Під час понад 300 пусків було підтверджено відповідність РС-80 основним тактико-технічним характеристикам та можливість їх застосування з вертольотів та літаків.

 

 

Окрім того, на ДАХК "Артем" розпочато роботи з серійного виробництва нових 152-мм снарядів для артилерійської системи "Гіацинт". Ці снаряди протягом 2018 року успішно пройшли визначально-відомчі випробування та підтвердили свої характеристики.

 

«Таким чином, у 2018 році підприємства кластеру високоточної зброї та  боєприпасів успішно виконали величезний обсяг робіт, пов‘язаний із постачанням надсучасних зразків ракетного озброєння до українського війська партіями у сотні одиниць. А також, завдяки новому високоточному обладнанню та виконанню програми імпортозаміщення, значно розширили можливості українського війська, яке отримує передову зброю здатну знищити противника першим пострілом», – наголосили у ДК.

 

Нагадаємо, 8 жовтня президент України Петро Порошенко повідомив, що 2018 року Укроборонпром передав українській армії 3500 одиниць озброєння та військової техніки цього року, понад 2000 з яких – це нове та модернізоване озброєння.