Укроборонпром модернізував безпілотник Spectator

30 Листопада 2018, 15:39

Відкрите акціонерне товариство "Меридіан" ім. С.П Корольова, що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", провело модернізацію безпілотного авіаційного комплексу Spectator, представивши модель М-1. Про це повідомляє прес-служба "Меридіану".
 

Зазначається, що модифікація підсилила головні переваги попередніх моделей – "відмінна аеродинаміка, малопомітність, захищеність від систем радіоелектронної боротьби".

 

 

Так, комплекс обладнано новою наземною станцією управління. Крім того, зменшено шумність електродвигуна  "Spectator-M1".

 

Апарат можна заряджати від бортової мережі автомобіля. У комплекс інтегровано систему автоматичного визначення координат цілі. Вона автоматично конвертує координати об’єктів, знайдених під час зйомки, у систему СК-42, якою користуються артилеристи для наведення вогню", – йдеться у повідомленні.

Крім того, завдяки застосуванню нового парашуту, значно зменшена швидкість приземлення.

 

"Безпілотний авіаційний комплекс устатковується цифровою відеокамерою та тепловізором зі збільшеними кутами огляду. Завдяки захищеним каналам зв’язку, "Spectator-М1" може проникати у повітряний простір, що охороняється ворожими системами радіоелектронної боротьби, здійснювати розвідку і передавати відео-зображення та координати", – наголошується у повідомленні.

 

Тактико-технічні характеристики "Spectator-M1":

 

  • Призначення – здійснення повітряної розвідки

 

  • Практична стеля застосування – 3000 м

 

  • Швидкість – 120 км/год

 

  • Тривалість безперервного польоту – 3 год

 

  • Дальність передачі відеозображення – 35 км

 

  • Максимальний маршрут польоту – 200 км

 

Раніше бійці операції ООС на Донбасі збили безпілотний літальний апарат бойовиків, що вів розвідку позицій українських військ. Так, судячи з уламків та характерного парашута з номером – це БПЛА "Орлан-10" виробництва РФ.