Укрнафта перерахувала в держбюджет 1,77 млрд грн дивідендів – Яценюк

30 Грудня 2015, 14:30

"Укрнафта" перерахувала в державний бюджет майже 1,8 млрд грн дивідендів. Про це заявив під час засідання Кабміну заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Хотів би доповісти членам уряду і українському народу – 1,77 млрд грн компанія "Укрнафта"перерахувала до держбюджету. Дивіденди сплачені", – сказав прем'єр, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві в середу.

Яценюк нагадав, що уряду в поточному році вдалося домогтися зміни керівництва компанії і відновлення над нею державного контролю.

Раніше "Укрнафта" заявляла про припинення всіх своїх зобов'язань по дивідендах за 2011-2014 роки на загальну суму 2 млрд 411 930 000 грн в рахунок покриття боргів НАК "Нафтогаз України" за отриманий у 2008 році газ, проте все ж виплатила "Нафтогазу України "632,3 млн грн дивідендів за 2014 рік.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі на початку листопада нарахувало "Укрнафті" 90,45 млн грн пені за несвоєчасну виплату дивідендів, а в кінці листопада суд визнав не відбулася виплату дивідендів "Укрнафтою" за 2011-2013 роки шляхом зустрічного заліку з "Нафтогазом України".

Крім того, А.Яценюк попередив нещодавно призначеного за підсумками конкурсу главу правління ПАТ "Укрнафта" Марка Роллінса про взятий їм зобов'язанні забезпечити виплату компанією державі 1,77 млрд грн дивідендів. Прем'єр зазначив, що невиконання цього зобов'язання, яке Роллінс особисто підписав при призначенні на цю посаду, тягне за собою звільнення, невиплати і штрафні санкції.

Читайте також: Новий директор Укрнафти розповів про термін виплати дивідендів

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку, – близько 42% акцій. «Приват» здійснює оперативне управління Укрнафтою.