Укравтодор замовив “наукове покращення” доріг України на 24 мільйони

22 Лютого 2013, 16:51

Також на 28 млн грн замовили розроблення рекомендацій щодо оптимізації заходів із сезонного утримання доріг та підвищення якості їхнього виконання. Цю роботу науковці ДНТЦ «Дор’якість» мають виконати до червня 2013 року.

Спеціалісти цього ж закладу отримають 2,61 млн грн. за «дослідження факторів впливу якості виконання робіт на довговічність та надійність конструкцій дорожніх одягів». Дослідження мають виконати до кінця 2013 року.

Проте деякі роботи, згідно з документом, вже були розроблені 2012 року.

Серед виконавців – Національний транспортний університет, ДНТЦ «Дор’якість», ТОВ «Гідрозахист», Харківський національний автомобільно-дорожній університет, ДП «Українська головна мостовипробувальна станція по експертизі та нагляду за технічним станом мостових споруд «Укрголовмостекспертиза» тощо.

Найбільше наукових замовлень здійснить ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна».

Шляховики планують «провести аналіз зарубіжних нормативних документів щодо оцінки якості ущільнення ґрунтів і основ дорожнього одягу», «розробити рекомендації щодо оптимізації заходів з сезонного утримання доріг та підвищення якості їх виконання», «розробити інформаційно-аналітичну систему розподілу фінансових ресурсів на потреби дорожнього господарства», «розробити рекомендації з мінімізації впливу дорожнього фактору при виникненні умов скоєння дорожньо-транспортних подій з тяжкими наслідками» та багато інших досліджень.

Зокрема по 513 тисяч гривень виділили на проведення  дослідження та розроблення модулю управління ремонтами та експлуатаційним утриманням мостів та на «розроблення інформаційно-аналітичної системи розподілу фінансових ресурсів на потреби дорожнього господарства» тощо. 

Генпрокуратура запевняє, що протягом двох останніх років з 11 млрд грн на ремонт і будівництво доріг на тендерах вкрадено 114 млн.

Упродовж 2012 року правоохоронні органи порушили 37 кримінальних справ у сфері автодорожнього комплексу. 

Нагадаємо, у четвер водії влаштували флеш-моб біля Кабміну через погані дороги. У понеділок у Києві пройшла акція протесту "Я ненавиджу Укравтодор"