Україну включать у порядок денний першого міжнародного форуму з повернення активів – Кемерон

13 Травня 2016, 09:21

Перший міжнародний форум щодо повернення виведених із країн активів буде зосереджений на допомозі Україні, Нігерії, Шрі-Ланці та Тунісу. Про це у четвер, 12 травня, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

За словами британського прем'єра, глобальний форум з повернення активів відбудеться за підтримки Організації Об'єднаних Націй та Світового банку в США наступного року.

"Форум сприятиме зміцненню співпраці між країнами, із яких були викрадені активи, та країнами, де ці активи були сховані", – заявив Кемерон після закінчення міжнародного саміту щодо боротьби з корупцією в Лондоні, слова якого наводить сайт британського уряду.

На думку прем'єр-міністра Великої Британії, форум також сприятиме забезпеченню правопорядку та роботі з повернення незаконно отриманих коштів.

Угода щодо повернення активів була однією з-понад десятка ініціатив щодо боротьби з корупцією, оголошених на саміті в Лондоні. Водночас Росія, Китай, Бразилія, Індонезія та ще низка країн не підписалися під більшістю угод.

До загальної декларації антикорупційного саміту приєдналась Україна, повідомили в Державній фіскальній службі країни.

Нагадаємо, в лютому Верховна Рада ухвалила законопроект № 4056 «стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».