Українців підозрюють в обстрілі лівійських демонстрантів

22 Лютого 2011, 12:22

“Українці пілотували лівійські МіГ, обстрілюючи протестантів”, – йдеться в повідомленні, передає Українська правда.

Джерело також зазначило, що італійська мафія також допомагає лівійському лідер Муаммару Каддафі і що кораблі, якими управляли італійці, атакували демонстрантів у Тріполі та Бенгазі, які  знаходяться на узбережжі Середземного моря.

Водночас видання Presstv повідомляє, що обстріли з літаків продовжилися у вівторок зранку. Також повідомляється, що злітні смуги аеропорту в місті Бенгазі повністю зруйновані, посадка літаків неможлива.

У той же час лідер Лівійської Джамахірії Муаммар Каддафі віддав наказ стратити пілотів, які відмовляються виконувати накази. Як повідомив телеканалу Al-Jazeera підполковник ВПС Касем Наджаа, який перейшов на бік повсталих, у лавах офіцерського корпусу проведені численні арешти, передає ИТАР-ТАСС.

За даними CNN, двоє пілотів лівійські Воєнно-повітряних сил втекли на Мальту. Так, уряд Мальти поінформував, що два лівійські одномісні військові літаки “Міраж Ф-1” здійснили посадку на Мальті в другій половині дня 21 лютого. Джерело в уряді Мальти повідомило, що літаки були озброєні ракетами і кулеметами.

Зараз вірні Каддафі елітні підрозділи і африканські найманці проводять спецоперацію в міських кварталах Тріполі.

Al-Jazeera повідомляє, що у містах Таджура, Фашлуме і Сук аль-Джумааа в результаті придушення народних виступів є велика кількість жертв. По кварталах ведеться вогонь з кулеметів. Число загиблих в столиці, за даними опозиційних джерел, досягає декількох сотень людей.

Крім того, за даними телеканалу Al-Arabia, лівійські ВПС завдають ударів по житлових кварталах Тріполі. Авіація використовується також проти маніфестантів, які прямують до столиці із східних провінцій.

Старший син Муаммара Каддафі у виступі по телебаченню визнав тільки факт бомбардувань складів боєприпасів і гарнізонів, які “підтримали змову проти режиму”. При цьому він категорично спростував нальоти на житлові квартали і колони демонстрантів.

Державне телебачення Лівії закликало населення не вірити повідомленням про масові вбивства демонстрантів, передає Інтерфакс. У заяві лівійської телерадіомовної корпорації “Аль-Джамахірія” повідомлення світових ЗМІ про різанину в Лівії називаються брехнею і чутками. “Світові ЗМІ заявляють, що різанина сталася в деяких містах, населених пунктах і районах Лівії. Ми повинні боротися проти цих чуток і брехні, які є частиною психологічної війни”, – йдеться в повідомленні лівійського телебачення.