Українців будуть штрафувати за невідсортоване сміття

2 Січня 2018, 22:02

В Україні з 1 січня 2018 року встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Крім цього, українці відтепер повинні сортувати сміття. Про це йдеться у законі України "Про відходи", відповідні зміни до якого додали ще в 2012 році.

Наголошується, що великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів. Небезпечні відходи мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам,  що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Перевезення побутових відходів має здійснюватися спеціально обладнаними транспортними засобами.

Також повідомляється, що орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах відтепер визначає виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту. Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається  пропозиціям,  що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Читайте також: Сортувати по-європейськи. Як українців стимулюють до роздільного збору відходів

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Крім того, наголошується, що відтепер в Україні за невідсортоване сміття також доведеться заплатити.

Начальник управління благоустрою територій Максим Барінов у коментарі зазначив, що для населення штраф становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

Водночас міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак вважає ці штрафи "непомітними".

"Будемо просити парламент суттєво переглянути ті норми, які передбачені в адміністративному кодексі, можливо, стосовно деяких порушень потрібно перекваліфікувати і в кримінальну відповідальність", – зазначив він.

Читайте також: Наука з буком: громадські ініціативи та сміттєва криза у Львові