"Це називається патріархальна політична культура, коли частина людей хоче, щоб був господар. Їх не цікавить політика, ідеологія, та ж свідомість", – відзначив політолог.
За його словами, українці чекають на конкретні соціальні речі.
"Якщо ви нам допоможете", – думають вони… Найгірше, що було на всіх минулих виборах, це те, коли я часто чув в Києві від людей: "Я знаю, що він злодій, але він допомагає". І от оце "допомагає" – це зараз ключова проблема", – наголосив Фесенко.
На переконання експерта, українські виборці мають розуміти, що "справа не в допомозі під час виборів, а в тому, як і що людина буде робити після них".
Як повідомлялось, за інформацією громадянських активістів в Україні вже можна робити певну "каталогізацію" підкупів виборців.
За словами активістів, цього року в Україні зафіктовані непоодинокі факти застосування бюджетного та силового адміністративного ресурсу, зокрема влада використовує кошти з державного бюджету на заходи, які в тій чи іншій мірі є кампанією певної політичної сили, зокрема Партії регіонів.
Наприклад у двох областях зафіксована роздача телетюнерів, які закуповувалися за державні гроші. Це соціальна програма, але відбувається це на заходах ПР, від імені якої вони надаються, хоча згідно із постановою Кабміну мали розповсюджуватись безкоштовно.
Експерти переконані, що збільшення застосування адміністративного ресурсу на цьогорічних виборах лише зменшить віру українців у можливість своїм голосом реально вплинути на ситуацію в Україні, що сприятиме радикалізації настроїв людей.
Читайте також: Парад передвиборчих подарунків: асфальт з парфумами та рентген зі шкарпетками