Українці зможуть іздити у Ірландію за британськими візами

13 Травня 2011, 18:42

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті Департаменту юстиції та рівноправності Ірландії.

Відповідно до повідомлення, зараз іде робота над відповідним законодавчим актом.

Право на в'їзд в Ірландію за британською візою планується надати громадянам 14 країн, серед яких, крім України – Білорусія, Росія, Сербія, Чорногорія, Туреччина, Узбекистан, Індія, Китай, Саудівська Аравія, Бахрейн, Катар, Кувейт і Об'єднані Арабські Емірати.

Програма буде здійснюватися на експериментальній основі до кінця жовтня 2012 року.

Передбачається, що громадянам цих 14 країн не потрібно буде платити окремий візовий збір у сумі 60 євро.

"Ця безвізова програма є дуже важливою ініціативою в галузі лібералізації візового режиму. Вона буде мати реальні та відчутні переваги для громадян з 14 або біля тих країн (які зараз мають потребу у візі для того, щоб до нас приїхати)", – цитується в повідомленні міністр юстиції, рівноправності та оборони Ірландії Алан Шаттер, який ініціював прийняття програми.

З його слів, програма розрахована на розвиток туристичної галузі, а саме на збереження та створення нових робочих місць.

"Я впевнений, що туристична галузь, що є однією з основних складових нашого економічного добробуту і створює десятки тисяч робочих місць, користається дивовижним потенціалом цієї нової відправної точки в галузі державної політики в сфері імміграції", – сказав міністр.

Торік Ірландія прийняла понад 30 тисяч заявок про одержання віз від громадян цих 14 держав, у той час як Велику Британію відвідують сотні тисяч таких туристів щороку.

Нагадаємо, днями Македонія дозволила на піврокуукраїнцям в’їжджати без віз. З 9 лютого набула чинності підписана 21 липня 2010 року угода про безвізовий режим між Україною і Ізраїлем.

Уряд Хорватії призупинив візовий режим для громадян України з 1 квітня по 31 жовтня.