Обсяг податків з доходів зріс у 5 разів і становить майже 580 млн грн.
У міністерстві вказали, що норма про декларацію доходів, одержаних із-за закордону, існує в Україні з 2003 року, і увійшла до Податкового кодексу, що набрав чинності з 1 січня 2011 року.
«Міністерство доходів і зборів підкреслює, що про запровадження нового податку не йдеться. Чинне законодавство припускає, що громадяни, при отриманні доходів з-за закордону, повинні подати декларацію, зазначити в ній суму одержаних коштів і сплатити податок з доходів. При цьому іноземними вважаються доходи, одержані з-за закордону на поточні або карткові рахунки», – пояснили в відомстві.
Грошові перекази, одержані громадянами України з-за кордону на поточні або карткові рахунки, вважаються іноземними доходами, які підлягають оподаткуванню за ставками 15% і 17% залежно від розміру доходів. Зокрема, ставка 17% застосовується до суми, більшої за десять мінімальних заробітних плат – від 11, 47 тис. грн.
Нагадаємо, згідно з даними Нацбанку, в 2012 році з використанням внутрішньодержавних і міжнародних систем переказу коштів резидентами і нерезидентами в Україну було переказано $ 4,3 млрд (34,4 млрд грн).