За даними Асоціації видавців та розповсюджувачів книг, менше українців на купівлю книг витрачають тільки молдовани (2,2 євро на рік), повідомляє osvita.org.ua.
Бережливі німці не шкодують і 119 євро, фіни – 105 євро, корейці – 95 євро, поляки – 32 євро.
Головною причиною того, чому українці не бажають купувати книги, голова асоціації Олександр Афонін називає відсутність держпідтримки і популяризації читання.
"В Англії, Німеччини, Фінляндії такі програми працюють. Їх мета – навчити дітей не тільки читати, але й переказувати прочитане, а потім застосовувати отримані знання на практиці. Навіть в Палаті лордів її члени зобов'язані раз на рік публічно розповідати, що значить книга в їхньому житті. В Україні такої програми немає", – зазначив Афонін.
Нагадаємо, ряд українських видавництв об'єднався в "Український книжковий альянс", який ставить за мету створення мережі з продажу українських книг за доступними цінами. На сьогоднішній день відповідний меморандум підписали 11 великих видавництв, серед яких "Клуб сімейного дозвілля", "Фоліо", "Богдан", "Ранок", "Балтія-друк", "Либідь", "Самміт книга", "Лаурус" та ін .
У вересні Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів заявила про зменшення кількості книг, які випускаються в країні. У середньому кількість примірників вітчизняної літератури щорічно знижується на 10% і вже досягла найнижчого показника в Європі – одна книга на людину в рік.