У порівнянні з останнім піком, зафіксованим в листопаді, обсяг попиту на готівкову валюту знизився більш ніж на $1 млрд, пише «Коммерсант-Украина».
Для порівняння – минулого року середній обсяг щомісячного попиту на валюту складав $2,5-3 млрд. Навіть восени, коли банки почали продавати іноземну валюту тільки за паспортом, купівля доларів була активнішою. Останній раз такий низький обсяг попиту Нацбанк зафіксував у травні 2010 року – $1,43 млрд.
Зниження попиту на купівлі валюти учасники ринку пояснюють стиханням девальваційних очікувань на тлі збереження високих ставок на гривневі депозити.
"Ставки по депозитах в іноземній валюті впали, тому немає сенсу тримати в них кошти. Чутки про можливу девальвацію стали рідше, а ставки по гривні вищими, тому всі користуються моментом, щоб заробити", – пояснює тенденцію старший аналітик одного з банків.
Прогнози учасників ринку оптимістичні. За словами експертів, враховуючи основну стратегію регулятора щодо зміцнення гривні, а також узгоджені дії Кабміну з утримання інфляції та зростання ВВП, стабільна ситуація має тривати мінімум півроку.