Як розповіла "Демократичних ініціатив" Ірина Бекешкіна, переконаність людей у своїй нездатності вплинути на владу зростає: в опитуванні 2007 року таких було 28%.
З існуючих конкретних механізмів, що дають можливість пересічним громадянам впливати на прийняття певних владних рішень, на перших місцях опинилися вибори президента (так вважають 37% громадян) і вибори до Верховної Ради (30%).
"Це дуже важливе питання. Практично люди, і то тільки третина з них, бачать лише два механізми – вибори президента і парламентські. У 2007 році було три пріоритети – крім названих, ще мітинги і демонстрації, на ефективність яких розраховував 21% населення. Зараз надій на них стало набагато менше – 15%", – підкреслила соціолог.
Участь у діяльності політичних партій вважають дієвою 7% респондентів, в громадських організаціях – 9%, звернення до депутатів Верховної Ради або до мерів і депутатів місцевих рад – по 7%. Судові позови до органів влади здобули популярність у 5% громадян.
Бекешкіна також відзначила, що люди не бачать можливості самим впливати на владу і, можливо, з цим пов'язана зростаюча надія на громадські організації.
"Нагадаю, що громадським організаціям в цілому довіряють 38% населення. Немає жодного політика і державного інституту, якому довіряли б так само. У травні нинішнього року довіра до громадських організацій вперше перевищила недовіру. Зростає вона й до медіа. Падає – до державних інститутів . Це пов'язані речі. Громадським організаціям потрібно не губитися і "підбирати" людей, які розраховують на них", – додала вона.
Як повідомлялось, згідно з результатами соцопитувань 69% українців вважають, що влада розвиває Україну «у неправильному напрямку».
Читайте також: Влада і правоохоронна система остаточно втратили довіру українців