Згідно з повідомленням, організатори акції закликали всіх о 12 годині за місцевим часом зібратися на головних площах своїх міст, біля пам’ятників Кобзарю для участі в акції.
Святкове читання розпочалось у Мельбурні (Австралія), згодом «перенеслося» до Владивостоку (Росія), і через Україну, Центральну і Західну Європу, Кейптаун (ПАР) «шевченківська естафета» дійшла й до Бразилії та багатьох міст США та Канади.
Особливо активно долучилися до флеш-мобу країни, де компактно проживає українська діаспора – Польща та США. Так, «Заповіт» читали в Любліні, Варшаві, Ґданську, Кракові, а також в багатьох містах Америки – у Денвері, Філадельфії, Вашингтоні.
Окрім «Заповіту», кожне місто мало свою програму: співали пісень, читали поезію та прозу Тараса Шевченка, обговорювали події в Україні. В Росії, та в деяких містах США, вірші читали російською.
Кількість учасників різнилася: від однієї люди, як наприклад у Чехії та Ісландії, до кількох сотень. У США та Австралії «Заповіт» читали цілими громадами.
До акції долучилися і в Україні. «Заповіт» Шевченка читали у Севастополі, Донецьку, Кривому Розі, Тернополі, а також в малих містах та селах Галичини. У Яворові, наприклад, майже 500 людей одночасно декламували «Як умру, то поховайте…». Щоб зафіксувати це святкове дійство, присутнім роздали спеціальну посвідку учасника флеш-мобу.
Організатори – студенти Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ – вважають, що в акції взяли участь більше 4000 тисяч людей. На їхню думку, флеш-моб був успішним,адже дозволив всім учасникам відчути єдність українців по всьому світу та підтримку інших національностей, коли афроамериканці і корейці разом з українцями співали пісні Шевченка.