Українці в Нью-Йорку вшанували жертв Голодомору

Акценти
18 Листопада 2012, 19:41

Представники української діаспори провели жалобну ходу, у якій взяли участь близько півтисячі людей. За словами організаторів, Українського Конгресового Комітету Америки , це на дві сотні більше, ніж торік. 

Учасники ходи тримали плакати із закликами визнати український Голодомор геноцидом, інформацією про жертв Голоду та про сталінський режим. За словами організаторів, цією акцією українці хотіли поширити інформацію про трагедію українського народу та продемонструвати єдність між собою.

Марш пам’яті пройшов п’ятьма кварталами центру Нью-Йорка: він розпочався в українській греко-католицькій церкві Св. Георгія і завершився в соборі Св. Патріка, в якому  відслужили урочисту літургію. Храм, що вміщує 2200 людей, був залюднений.

Були присутні посол України у США Олександр Моцик, постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв, українські консули, представники Білого дому, американські сенатори.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ надіслав українцям листа зі словами підтримки.

Як повідомлялось,  Білий дім напередодні  поширив заяву, в якій зазначив, що Сполучені Штати Америки приєднуються до народу України і українців у всьому світі, які вшановують пам’ять жертв Голодомору.

24 листопада о 16:00 в Україні запалять свічки  пам’яті про загиблих під час Голодомору 1932-1933 років.

19 – 23 листопада – поминальний тиждень пам’яті жертв Голодомору.

92