Українці в Японії не поспішають їхати на батьківщину

15 Березня 2011, 13:33

Зі слів Дікусарова, за уточненою інформацією іміграційної служби Японії та посольства України, у цій країні перебувають 1 590 громадян України, з них 519 – на консульському обліку.

Українські дипломати в Японії з'ясовують контактну інформацію українців, які перебувають у країні, і намагаються зв'язатися з усіма.

Дікусаров зазначив, що українці поки не звертаються в посольство з проханнями допомогти їм покинути країну.

«Загалом цікавляться інформацією з перших рук про те, яка ситуація з безпекою і які перспективи можливої евакуації», – додав прес-секретар МЗС.

З його слів, 2 українців уже покинули територію Японії.

Він підкреслив, що аеропорт у Токіо працює, тому всі охочі можуть поїхати з країни.

Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів розглянути можливості евакуації громадян України з Японії у разі необхідності.

«Сьогодні президент дав доручення уряду протягом дня опрацювати питання надання допомоги Японії та евакуації українців у разі погіршення ситуації з безпекою і у разі звернень українців із проханнями про евакуацію», – зазначив він.

Як повідомлялося раніше, українці, що проживають в Токіо, повідомили, що на зв'язок поки не вийшли приблизно 40 співвітчизників.

9 березня в Японії стався землетрус магнітудою 7,2 балу, 11 березня в Японії сталося декілька землетрусів, найсильніший – магнітудою 8,9 балу, після цього узбережжя накрило цунамі.

За інформацією ЗМІ, у результаті землетрусу загинуло й пропало безвісти до 5 тис. осіб, зруйновано безліч будинків і об'єктів інфраструктури.