Українці сьогодні відзначають День Збройних сил

6 Грудня 2015, 10:29

В Україні сьогодні, 6 грудня 2015 р., відзначають 24-ю річницю утворення національної армії – Збройних сил України.

Свято було засновано Верховною Радою України постановою від 19 жовтня 1993 р. Дата святкування була приурочена до прийняття закону України "Про Збройні сили України" від 6 грудня 1991 р.

Президент України Петро Порошенко зранку привітав працівників Збройних сил: « Україна пишається своїм військом і довіряє йому. Адже фактично наново відродившись в умовах війни, українська армія пройшла горнило випробувань, зміцніла, набула безцінного бойового досвіду і впевненості у своїх силах та зламала загарбницькі плани озброєного до зубів ворога. Боєздатні Збройні Сили України – це здобуток і заслуга мільйонів українців, істинних патріотів своєї держави, які щоденно роблять свій внесок у розбудову армії вміло воюючи на передовій, тренуючись на військових полігонах та працюючи на оборонних підприємствах».

Глава держави подякував усьому особовому складу Збройних Сил України за сумлінне виконання конституційного обов’язку, відвагу, героїзм та самопожертву, продемонстровані під час антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Як правило, на загальнонаціональному рівні День ЗСУ відзначається привітанням всіх військовослужбовців президентом України, урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата та божественною літургією. У частинах української армії проходять урочисті збори, церемонії вручення державних нагород та святкові концерти. Програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів української армії.

Наразі до складу Збройних сил України входять: Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили та Сили спеціальних операцій. Останні були створені тільки в 2015 р. на тлі російської військової агресії, що триває з весни 2014 р. на Донбасі та в Криму.

Сили спеціальних операцій призначені для виконання широкого спектру завдань в сучасних умовах "гібридної війни", в тому числі й на території інших держав. Зокрема, це: таємні операції і нелегальна розвідка; створення агентурних мереж; звільнення, захоплення і доставка осіб, що володіють цінною інформацією; впровадження в структуру спецслужб і військових організацій з метою шпигунства або знищення людей, що представляють загрозу державі.

У березні 2015 р. президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення чисельності ЗСУ до 250 тисяч осіб.

Зазначимо, що після здобуття Україною незалежності в 1991 р. до 2014 р. в Україні поряд з національним святом – Днем Збройних сил – відзначався "радянський" День захисника вітчизни 23 лютого. Проте в 2014 р. президент України Петро Порошенко вирішив скасувати його.

"Словосполучення "захисник Вітчизни" перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято за військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої", – заявив тоді Порошенко.

Замість цього Порошенко заснував нове для України свято – український День захисника вітчизни 14 жовтня, яке вперше відзначали на загальнонаціональному рівні в 2015 р.

Нагадаємо також, напередодні Дня Збройних сил України міністр оборони Степан Полторак повідомив, що його відомство продовжує нарощування бойового складу Сухопутних військ, а також відновлення Військово-морських сил України.