Українці Росії створять нове національне об’єднання

Акценти
22 Листопада 2012, 10:02

«На з’їзді планується створити нове всеросійське об’єднання українців Росії. Це реакція української етнічної меншини РФ на заборону через суд Об’єднання українців Росії та творення псевдоукраїнських національних організацій нинішньою владою Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

На з’їзд запрошена делегація Української Всесвітньої Координаційної Ради на чолі з головою ради Михайлом Ратушним.

Нещодавно в Омській області Росії створено три національно-культурні автономії українців.

Як повідомлялось, «Український Конгрес в Росії» очолює представниця української громади в Якутії Любов Дяченко. Нова організація, стоврена у травні, перебрала на себе усі функції ліквідованого Об'єднання українців Росії. Зокрема, збереження української культури та забезпечення для представників діаспори належного рівня освіти.

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Об'єднання українців Росії і виключити організацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб. Голова ОУР Тарас Дудко заявив про роботу над створенням нової організації українців у Росії під робочою назвою "Просвіта".

26 травня на спільному засіданні керівників і членів українських регіональних організацій РФ і Москви було прийнято рішення про створення «Українського конгресу Росії» – всеросійської організації української громади в РФ.

Прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв фінансувати Конгрес із державного бюджету.

90